Prisvindende instruktør gæster Odder Højskole

 In Branding, film, Photography, Uncategorized

Den prisvindende instruktør og fotograf Jonas Risvig gæster Odder Højskole onsdag den 22. maj klokken 19.30, når han holder foredrag for eleverne.

Den unge og verdensberømte instruktør har høstet mange roser for sine dokumentarfilm og musikvideoer. I en alder af bare 24 år har silkeborgenseren allerede nået mere, end mange filmfolk tør drømme om. Dokumentarfilm om Suspekt, musikvideoer med Pusha T, Scarlet Pleasure, Christopher og mange, mange andre, er blot et par af de meritter, som den unge mand kan føje til et imponerende CV.

Det er tredje gang, at Jonas Risvig besøger Odder Højskole, men det er første gang, at han holder foredraget på engelsk for vores elever.

Du kan se mere til Jonas Risvig på hans hjemmeside.

Kontakt os

Har du spørgsmål, eller ønsker du at høre mere om Odder Højskole?

X