OH åbner dørene op til Tour de Højskole

 In Branding

Lørdag d. 3. december åbner OH endnu engang op til Tour de Højskole. Det er en dag med åbent hus, hvor vores elever kan vise højskolen frem og blære sig med, hvad de har lavet i løbet af deres højskoleophold.

 

Tour de Højskole er en af de vigtigste dage i Odder Højskoles kalender, hvor kommende elever, forældre og interesserede kan få et indblik i, hvad vores dejlige skole kan. Dagen starter kl. 13:15 og fortsætter hele dagen indtil kl. 17.

Du kan se programmet for Tour de Højskole d. 3. december nedenfor

Tour de Højskole er som sagt et åbent arrangement, og derfor er alle velkomne til at besøge os på Rørthvej 34A. Vi glæder os rigtig meget til at tage imod dig og vise, hvad vores dygtige elever har lavet i løbet af deres ophold.

Få en rundvisning på Tour de Højskole

Ønsker man at få en guidet tur rundt på højskolen og høre om fagene og skemaet, så er der mulighed for dette! Man må meget gerne på forhånd gå ind HER og bestille en rundvisning til Tour de Højskole. Og ellers er du meget velkommen til at kontakte højskolen på mail mail@odderhojskole.dk eller telefon 86 54 07 44.

Bliv endelig til aftensmad

Hvis du kommer som gæst til en af vores elever – måske er du forældre, bedsteforældre, kæreste eller ven – er du meget velkommen til at blive til aftensmad. Så skal du bare bede eleven om at købe en madbillet til hver gæst, der skal spise med.

Program for Tour de Højskole d. 3. december

*Programmet er forbeholdt ændringer

13:15 Ankomst

13:30 Velkomst i gymnastikhallen

13:35 – 14:30 Show i gymnastikhallen

14:30 Køkkenet og MadX byder på december-traktement

15:00 Udstillinger på værkstederne

15:45 Koncert i gymnastikhallen

17:00 Fælles afslutning i salen

Kontakt os

Har du spørgsmål, eller ønsker du at høre mere om Odder Højskole?

X