Elevambassadører

Odder Højskole er så heldige, at vi har en lang række tidligere elever, der gerne vil fortælle om, hvordan det er at være en del af vores højskole.

Har du spørgsmål til, hvordan undervisningen foregår og fungerer, eller hvad du som elev får ud af at blive en del af Odder Højskole?

Så har du her muligheden for at spørge lige præcis dem, der er bedst til at svare, nemlig tidligere elever. De har alle været en del af højskolen, og de er klar på at give dig deres personlige indsigt i – og oplevelse af – undervisningen, stemningen og miljøet på højskolen.

Film & TV Produktion

Maja Sofie Holst Hansen majasofiehansen@hotmail.com

Rasmus Barfoed thatguywiththelonghair@hotmail.com

Jakob Daell Leineweber jdleineweber@gmail.com

Kamilla Jensen kamilla3520@hotmail.com

Simon Ørberg 1992jarhead@gmail.com

Nicolai Høier nicolaihoier@gmail.com

Jessica Wentworth jessica.wentworth42@gmail.com

Christine Mazanti christinemazanti@gmail.com

filmhøjskole

Design

Nicoline Skjoldborg nicolineskjoldborg@yahoo.dk (foråret 2017)

Camilla S. Pedersen camillaskottepedersen@hotmail.com (efteråret 2014)

designhøjskole

Kunst

Linda Ravn (elev foråret 2013)

Emma Rau (elev foråret 2013)

kunsthøjskole

Krop & Bevidsthed

Malene Sakariassen malenesakariassen@live.com

Simone Hoffenblad fatterhat@ofir.dk

Niklas Nilsson niklasfreak@hotmail.com

Maiken Hynding Petersen ezmaralda19@hotmail.com

Emilie Busch emilie.busch@gmail.com

Lilian Olsen lilian.olsen@gmail.com

Anne Astrup Madsen anneastrupmadsen@gmail.com

krop og bevidsthed

Musik, Sang & Dans

Malene malenesakariassen@live.com (Dans)

Lasse lassewendelboe@hotmail.com (Musikproduktion & Band)

Kirstine kiir1992@hotmail.com (Band)

Daniel dizzy_larsen@hotmail.com (Musikproduktion)

musikhøjskole

Psykologi

Christian Djerving christian.djerving@hotmail.com

Jeanne Denja Holm jeanne14_24@msn.com

Sarah Lavik sarahlavik@msn.com

Nicolai Staal staal76@hotmail.com

Julie Bernhard Andresen  juliebandresen@gmail.com

Anders Dahl  andersdahl@hotmail.com

Tue Krogh tuekrogh@hotmail.com

psykologihøjskole

Sport og Fitness

Mille Ertløv Hansen mille.ertloev@gmail.com

Christian Djerving christian.djerving@hotmail.com

sport

Tilmeld dig vores kurser her

Kontakt os

Har du spørgsmål, eller ønsker du at høre mere om Odder Højskole?